• ابلاغ نرم افزار محاسبات آسانسور های برقی

  ابلاغ نرم افزار محاسبات آسانسورهای برقی بر مبنای استاندارد ملی 1-2-63 از سوی اداره کل استاندارد

  تاریخ خبر: 1397/05/07 | تعداد بازدید: 146
  مشاهده ادامه خبر
  چشم های بسته دولت به روی مشکلات صنایع آسانسور

  فصل تجارت - صنایع آسانسور به دلیل اعلام فهرست غیرکارشناسی شده اقلام ممنوعه وارداتی از دریافت تجهیزات نوین محروم می ماند. ثبت سفارش شرکت های فعال در این صنعت برای دریافت ارز با نرخ 4 هزار و 200 تومان به جایی نرسیده است و هیچ شفاف سازی برای مشارکت موثر بخش خصوصی فعال در این صنعت در طرح ترمیم بافت فرسوده انجام نشده است. شرکت های آسانسوری در پنج ماهه گذشته فقط ضرر کرده اند.
  محمدرضا زهره وندی صنعت آسانسور و پله برقی علاوه بر فشار تحریم ها باید با سنگ اندازی های داخلی هم مقابله کند. در مورد دریافت ارز با نرخ 4 هزار و 200 تومان از سوی صنعت آسانسور بیش از 90 ثبت سفارش انجام شده که به کمتر از 5 مورد ارز تخصیص داده شده است. صنعت آسانسور هیچ ارزی دریافت نکرده و هم چنان معطل مانده است و امکان تامین ارز از بازار آزاد هم برای این صنعت وجود ندارد. اکنون این صنعت در انتظار پیامد بازار ثانویه است. بخش خصوصی فعال در صنعت آسانسور به طور مداوم زیان می بیند چراکه امکان سرمایه گذاری با در نظر گرفتن شرایط آینده وجود ندارد.
  بخشی دیگر از مشکلات صنعت آسانسور مربوط به ممنوعیت برخی اقلام خارجی مرتبط با این صنعت است. هرچند ممنوعیت واردات اقلام خارجی به رشد صنایع داخلی منجر می شود اما در مورد تجهیزات نوین به واردات نیاز داریم. یک مورد ممنوع شده در فهرست وزارت صنعت ریل آسانسور است که ظرفیت تولید آن در کشور به500 تا 700 ریل می رسد و این در حالی است که ظرفیت تولید و نصب آسانسور برای سال جاری در کشور 26هزار آسانسور پیش بینی شده است. این تفاوت در تیراژ تولید نشان می دهد که در این مورد ممنوعیت واردات اشتباه بوده است.
  ریل های تولید داخل یک متر بر ثانیه سرعت دارند و برای آسانسور های کمتر از 10 طبقه مناسب است و اکنون سوال این است که تجهیزات مناسب برای آسانسورهای بیش از 10 طبقه و برج های بلند مرتبه چگونه تامین می شود؟ کدام تولیدکننده ریل آسانسور ادعا کرده که می تواند به نیاز داخلی به طور کامل پاسخ دهد؟ آیا تفاوت ادعا با آنچه در بازار به وقوع می پیوندند از اکنون بر وزارت صنعت، معدن و تجارت آشکار است؟ چرا نمایندگان وزارت صمت در بخش خصوصی با فعالان صنعت آسانسور در این باره مشورت نکردند؟
  اکنون دولت طرح بزرگ ترمیم بافت فرسوده را در راه دارد. اشتباهاتی که دولت در مورد مسکن مهر مرتکب شد، نباید در طرح های مربوط به ترمیم بافت فرسوده تکرار شود. طرح ترمیم بافت فرسوده می تواند فرصتی برای گردش مالی و رونق فعالیت صنایع وابسته به ساخت و ساز شود اما در مورد این طرح شفاف سازی لازم انجام نشده است. با توجه به این مسئله فعال بخش خصوصی نمی تواند در ارتباط با حضور در این طرح آینده نگری کند.

  تاریخ خبر: 1397/04/24 | تعداد بازدید: 124
  مشاهده ادامه خبر
  کشف جسد یک زن در چاله آسانسور

  مدیرعامل آتش نشانی یاسوج از کشف جسد یک زن روز دوشنبه، هفتم خردادماه از چاهی در یکی از محلات یاسوج کشف شد.
  روابط عمومی شهرداری، هاشم یوسفی گفت: جسد یک زن جوان در چاله آسانسوری پر از آب در خیابان شاهد ۲۵ یاسوج کشف و به پزشکی قانونی منتقل شد.
  وی با بیان اینکه هویت جسد کشف شده مشخص نیست، تصریح کرد: بدن زن جوان کشف شده متورم بوده و هیچ چیز مشخص نبود.

   

   

  تاریخ خبر: 1397/03/21 | تعداد بازدید: 157
  مشاهده ادامه خبر
  مصدومیت یک کارگر به دلیل سقوط از آسانسور

  به گزارش ایلنا، کارگری که در یک ساختمان مشغول تعمیر آسانسور بود، از طبقه اول به طبق منفی یک آسانسور سقوط کرد و به شدت زخمی شد.

  براساس گزارش بهمن رضائی‌نیا (رئیس ایستگاه ۵۷ آتش‌نشانی) روز گذشته، گیر کردن پا و دست کارگر در کابین آسانسور، امدادگران را به خیابان تهرانپارس، خیابان ۲۰۲ شرقی، خیابان سجده‌ای کشاند

  تاریخ خبر: 1397/02/08 | تعداد بازدید: 124
  مشاهده ادامه خبر
  سقوط مرگبار مرد ۵۸ ساله از آسانسور

  رئیس کلانتری ۱۸۱ عوارضی از مرگ مردی ۵۸ ساله که به دنبال وارد شدن به آسانسور بدون کابین سقوط کرده بود خبر داد.ساعت 22 شب گذشته مأموران کلانتری 181 عوارضی تهران در جریان فوت مردی 58 ساله قرار گرفتند

  تاریخ خبر: 1396/12/14 | تعداد بازدید: 161
  مشاهده ادامه خبر
  انعقاد تفاهم نامه همکاری سندیکا با سازمان صنعت معدن و تجارت

  جلسه مشترک هیئت مدیره سندیکا و نمایندگان سازمان صنعت معدن در خصوص امور ارزشیابی، آموزش و حل اختلاف

  تاریخ خبر: 1396/10/05 | تعداد بازدید: 218
  مشاهده ادامه خبر
  جان باختن زن تبریزی در آسانسور

  مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌ شرقی از فوت یک زن ۴۲ ساله محبوس شده در داخل آسانسور در تبریز خبر داد.

  به گزارش سخن، وحید شادی نیا در جمع خبرنگاران گفت: به محض دریافت گزارش حادثه محبوس شدن زنی داخل کابین آسانسور در خیابان مصلی سریعا عوامل اورژانس۱۱۵ به همراه عوامل آتش نشانی تبریز  به محل حادثه اعزام شدند.

   

  تاریخ خبر: 1396/10/05 | تعداد بازدید: 219
  مشاهده ادامه خبر
  مرگ کارگر تنکابنی بر اثر سقوط در چاله آسانسور

  سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: یک کارگر نصاب آسانسور در تنکابن هنگام کار، بر اثر سقوط در چاله آسانسور فوت شد.
  تنکابن24، ذکریا اشکپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار کرد: گزارش مردمی از سقوط یک جوان در چاله آسانسور به مرکز پیام اورژانس 115 غرب مازندران اعلام شد.

  وی افزود: همکاران پایگاه اورژانس تنکابن به محل حادثه اعزام شدند اما فرد صدمه دیده بر اثر جراحات شدید به سر و اندامها در دم فوت شده بود.

  تاریخ خبر: 1396/09/07 | تعداد بازدید: 254
  مشاهده ادامه خبر
  رباتی که به تنهایی سوار آسانسور می شود

  پژوهشگران این روزها انجام تقریبا هر کاری را توسط ربات ها ممکن کرده اند و تازه ترین دستاورد در این حوزه تولید ربات چهارپایی است که می تواند به تنهایی سوار آسانسور شود.

  به نقل از نیواطلس، این ربات چهارپا Anymal نام دارد و توسط محققان دانشگاه ETH Zurich سوئیس تولید شده است. قرار است عرضه این ربات به بازار به زودی آغاز شود و از آن برای کمک به افراد معلول و ناتوان به منظور سوار شدن به آسانسور استفاده شود.

  البته این ربات می تواند در حوزه های صنعتی نیز مورد استفاده قرار بگیرد و به عنوان مثال در مناطق خطرناکی مانند حوزه های استخراج و اکتشاف نفت و گاز، معادن و نواحی تحت کنترل شدید امنیتی برای انجام امور مختلف به کار گرفته شود.

  تاریخ خبر: 1396/08/24 | تعداد بازدید: 229
  مشاهده ادامه خبر
  اعتراض به تشکیل اتحادیه کشوری آسانسور

  اتحادیه‌ های همگن صنف آسانسور با صدور بیانیه‌ای خطاب به محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت مخالفت خود را با تشکیل اتحادیه کشوری صنف خدمات آسانسور و پله برقی اعلام کردند.

  دومین مجمع هماهنگی روسا و اعضای اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور کشوردر تهران برگزار شد.

  در این نشست موضوع برگزاری انتخابات اعضاء هیأت مدیره و بازرسان و تشکیل اتحادیه کشوری صنف خدمات آسانسور و پله برقی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و چند تن از روسا و اعضای اتحادیه‌های صنف آسانسور برخی از شهرستان‌ها به ایراد سخنرانی و بیان اظهارنظر در مخالفت با تشکیل اتحادیه کشوری صنف آسانسور پرداختند.  

  بر اساس این گزارش در این نشست که نزدیک به ۲۰ اتحادیه استان، شهر و شهرستان صنف آسانسور از سراسر کشور حضور داشتند، همگی بر هماهنگی بیشتر میان اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور کشور تأکید کردند. در ادامه این نشست نظرات هر یک از شرکت‌کنندگان درباره اعتراض نسبت به تشکیل اتحادیه کشوری صنف خدمات آسانسور و پله برقی جمع‌آوری شد و درنهایت بیانیه‌ای خطاب به محمد شریعتمداری، ‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت در اعتراض به تشکیل این اتحادیه خوانده شد.  

  تاریخ خبر: 1396/08/15 | تعداد بازدید: 216
  مشاهده ادامه خبر